مهدکودک و پیش دبستانی رنگین کمان کرمان
پیش دبستانی رنگین کمان کرمان

درباره ی مهدکودک و پیش دبستانی هوشمند رنگین کمان کرمان

مهد هوشمند رنگین کمان کرمان ، با بیش از 34 سال سابقه فعالیت مستمر در حوزه پرورش و آموزش، در خدمت نوگلان عزیز و خانواده های محترم می باشد. این مجموعه با حضور مربیان مجرب، تحصیل کرده با مدارک مرتبط با پیش دبستانی و ابتدایی، دلسوز و مهربان، همواره در برقراری شادی و نشاط، آموزش های اصولی و به روز، ایجاد نظم و ترتیب و رعایت اصول بهداشتی، تلاش های فراوانی کرده است. در حال حاضر با ظرفیت بیش از 60 کودک ، افتخار خدمت رسانی و کمک به خانواده ها در جهت رشد و پرورش فرزندان ایران زمین را دارد. این مهدکودک با آموزش چرتکه بدنبال دستیابی به اهداف بزرگی از قبیل بالابردن سطح مهارت های ذهنی و حرکتی کودکان، پرورش حل مسئله و تمرکز بر افزایش مهارت های اجتماعی و ارتباطی و با آموزش ویولن ، سعی در رشد و توسعه مغز کودک و ایجاد تفکر خلاق در فرزند دلبر میباشد.

در مهدکودک و پیش دبستانی هوشمند رنگین کمان سعی براین است که با تکیه بر اساتید تحصیلکرده و آموزش دیده با سیستم زبان مادری محیطی واقعی برای کودکان شما فراهم نماید تا براین اساس صدها عنوان موضوع آموزشی تماما به  فارسی همگی به روش غیرمستقیم و ناخودآگاه از طریق بازی ،شعر،موسیقی،نقاشی،داستان،نمایش ، سفالگری و کارهای هنری به کودکان ارایه میشود.روش آموزشی در مهدکودک و پیش دبستانی هوشمند رنگین کمان کرمان روش آموزشی پرکاربرد مونته سوری و گاردنر است.

حضور کادر مجرب در مهد باعث شده که آموزش و تربیت کودکان همه براساس جدیدترین متد آموزشی دنیا بروز رسانی شود

مهد و پیش دبستانی هوشمند رنگین کمان با بکار گیری فناوری های جدید سعی در تحول آموزش داشته و همچنین با دارا بودن سرور های اختصاصی ، شبکه اینترنتی اختصاصی آموزشی-سرگرمی و اپلیکیشن اختصاصی محیطی هوشمند را برای فرزندان شما ایجاد کرده است.

اپلیکیشن اختصاصی مهد هوشمند رنگین کمان که در کافه بازار موجود بوده و قابل نصب بر روی گوشی های اندرویدی میباشد امکاناتی نظیر؛ شرکت در کلاس های مهد به صورت آنلاین توسط پیشرفته ترین نرم افزار های موجود در جهان (آدوب کانکت و بیگ بلو باتن) ، شرکت در جلسات اولیا و مربیان به صورت آنلاین ، مشاهده ی نمرات ، پیشرفت و حضوروغیاب نوآموز ، تماشای پخش زنده هایی که از قبل اطلاع رسانی خواهد شد و شبکه ی اختصاصی آموزشی-سرگرمی رو فراهم نموده است.

همچنین به زودی هوش مصنوعی نیز به اپلیکیشن اختصاصی مهد رنگین کمان اضافه خواهد شد.

نگاه ما به کودکان یکسان ولی انتظارمان با توجه به تفاوت های فردی هرکدام متفاوت است.

پیشنهاد میشود که تا از گالری تصاویر مهد هوشمند رنگین کمان که در پایین صفحه موجود میباشد ، دیدن کنید.

پیج اینستاگرام مهد رنگین کمان

نمایش ویدیو

مهد رنگین کمان کرمان
0

مربیان مجرب

0

کلاس فوق برنامه

0

آموزش زبان

0

ثبت نامی ها

مهد رنگین کمان کرمان

دروس ارائه شده

باآمدن مهرماه که همزمان باجشن مهرگان است، سال تحصیلی تازه ای آغاز می گردد و به همراه آن بر عمر آدمی نیز افزوده می شود، افتخار مهدکودک و پیش دبستانی رنگین کمان کرمان آن است که چه در سال تحصیلی گذشته و چه سال دیگری که از راه می رسد، به تعلیم و تربیت فرزندان عزیز اندیشیده و در عمل نیز تحقق آن کوشیده است و با تجربه ی علمی و عملی مساله بدین کار ادامه می دهد تا فرزندان عزیز بادانش ، تجربه آموزی و آگاهی دریابند.


پیج اینستاگرام مهد رنگین کمان

برو به صفحه اصلی مهدکودک و پیش دبستانی رنگین کمان کرمان

علوم مهد رنگین کمان کرمان

موسیقی مهد رنگین کمان کرمان

نقاشی مهد رنگین کمان کرمان

ورزش مهد رنگین کمان کرمان

سرگرمی مهد رنگین کمان کرمان

آموزش علوم

محتوا در آموزش علوم برای کودکان مهد کودک و پیش دبستانی رنگین کمان چیزهایی بیشتر از واقعیت های منفرد علمی مانند مراحل زندگی یک پروانه است. واقعیت های علمی مهم هستند، اما اینکه چگونه این واقعیت ها در کنار هم می توانند اندیشه های هدفمندی را نشان دهند، اهمیت بیشتری دارند. برای مثال، یادگیری مراحل رشد و به وجود آمدن یک پروانه باید منجر به ایده بزرگتر، یعنی اینکه تمام موجودات زنده در یک سری از مراحل به نام “چرخه زندگی” رشد می کنند، شود.

کودکان پیش دبستانی رنگین کمان علوم را با کاوش در دنیای اطراف خود یاد می گیرند. هنگامی که محیطی با مواد و وسائل متنوعی برای کودکان فراهم می کنید، آنها با به کار بردن و آزمایش، به چگونگی عملکرد آن وسائل پی می برند. کودکان این مواد و وسائل را می آزمایند و با آنها دست ورزی می کنند. کودکان کنجکاو هستند و پرسش هایی مطرح می کنند. هنگامی که کودکان به دنبال پاسخ به پرسش های خود هستند، یاد می گیرند که از محیط اطراف خود لذت ببرند و برای آن ها ارزش قائل شوند. این فعالیت ها برای کودکان علوم نامیده می شود.

 • تمرکز بر حواس چندگانه
 • آشنایی با محیط اطراف
 • آمادگی برای پذیرش سریعتر مفاهیم بیشتر
 • افزایش هوش و تفکر
مهد رنگین کمان کرمان
مهد رنگین کمان کرمان

پرورش استعداد خط

کودکان دردوران پیش از دبستان، همان قدر که وانمود می کنند می تواننند بخوانند، به نوشتن هم وانمود می کنند. آن ها اغلب نوشتن را با گذاشتن علامت هایی روی کاغذ آغاز می کنند. آن ها این علامت ها را نوشته می نامند. آن ها با خط خطی کردن کاغذ به شکل یک فهرست، کشیدن خطوط و دایره و پرکردن صفحات با علامت های مختلف، طرح هایی می کشند و آن را یکداستان می نامند.

در مهدکودک و پیش دبستانی رنگین کمان کرمان مربیان سعی بر این دارند که با آموزش کودک در دوران مهد کودک تدریج اشکال هدف دارتر و شبیه تر به حروف واقعی شوند و کمتر اتفاقی باشند. درپایان یک سال آموزشی در پیش دبستانی رنگین کمان کرمان، بسیاری از کودکان می توانند اسم خود و جمله های ساده ای مانند “دوستت دارم” را بنویسند.
بچه ها بیشتر از علامت های نوشتاری در بازی های خیالی شان استفاده می کنند. آن ها وانمود به نوشتن برگه جریمه، نسخه پزشکی، صورت حساب خرید، پیغام های تلفنی و سفارش غذا می کنند. آن ها شیوه های رسمی و شکل های مختلف حروف در نوشتن را از راه بازی و جستجو و کشف کردن با شکل های ابداعی خودشان تجربه می کنند. بسیاری از این نشانه های ابتکاری درنظر ما بی معنی اند، اما این نوع تجربه نوشتن دراین سن مناسب است. شما ممکن است بیشتر به آن چه کودک تان تلاش می کند بنویسند توجه کنید تا شیوه نوشتن کودک. درصورتی که میل وانگیزه برای نوشتن دراین سن بسیار مهم تر است از درست و کامل نوشتن واژه ها.

گاهی نقاشی و خط خطی کردن یا به اصطلاح “سیاه کردن کاغذ” درسن پیش ازدبستانی عادی است. کودکان پیش دبستانی، نقاشی هایی را می کشند و یک یا چند حرف الفبا یا شکل هایی شبیه به حروف الفبا را هم در کنار آن ها می کشند. شاید آن ها از نقاشی در تلاش شان برای تجربه نوشتن حروف الفبا استفاده می کنند، که نقاشی کردن، ساده تر و آشنا تر از نوشتن است. کودکان آزادانه و از راه بازی، ترکیبی ازتصاویر، اشکال و واژه ها را برای تجربه نوشتن به کار می برند. برای تقویت مهارت نوشتن درکودک تان می توانید از او بخواهید داستانش را برای شما تعریف کند. به او اجازه دهید تا منظور خود را از تصاویر و علامت ها بیان کند. می توانید گاهی با نوشتن جمله هایی کوتاه در یادآوری قصه اش به اوکمک کنید.

بچه ها در مهدکودک و سال اول دبستان، از رسم الخط های ابتکاری زیادی استفاده می کنند. آن ها ممکن است بنویسند “خاهر” به جای “خواهر” یا “سابون” به جای “صابون”. پدر و مادرها نیز بسیار نگرانند که اگر آن ها به همین روند ادامه دهند هرگز طرز درست نوشتن واژه ها را نمی آموزند. درحالی که این نوع نوشتن روشی مفید وارزشمند برای یادگیری است. آن ها حروف جایگزین صداها را به طور اتفاقی انتخاب نمی کنند، بلکه برای یافتن حروفی که ارتباط معنی داری برای خودشان دارد، فکر می کنند و زمان زیادی را هم صرف می کنند. به این ترتیب، شما می توانید از نوشته های کودک تان دریابید که او چه صداهایی را بهتر می شنود و چه صداهایی را نمی شنود. با شمرده گفتن واژه ها به او در آشنا شدن با حروف و صداهای جدید کمک کنید.

راه های بسیاری وجود دارند که می توانید به کودک تان در علاقه مند شدن به نوشتن کمک کنید. برخی از آن ها را این جا می یابید:

 • هرجا می روید کاغذ و مداد رنگی هم به همراه داشته باشید.
 • با هم داستان بخوانید و برای آن پایان جدیدی بنویسید.
 • می توانید با هم نامه ای به نویسنده مورد علاقه تان بنویسید.

آموزش در محیط باز

آنچه شخصیت آدمی را شکل میدهد، بی شک متاثراز فضایی میباشد که در آن پرورش یافته است. آنچه میپسندد نشات از آن چیزی میگیرد که در گذشته اش مشاهده نموده و آنچه میداند همانی است که در کودکی و نوجوانی آموخته است. بنابراین، پیش دبستانی رنگین کمان با ایجاد محیطی آرام، دوست داشتنی و لذتبخش، موجب جلب توجه وتمایل کودکان برای حضور در محیط آموزشی و ارتقای سلامت روانی آنان میشود. رضایت کودکان از فضای آموزشی باعث رشد و شکوفایی استعدادهای آنها و همچنین بازدهی هرچه بیشتر میشود. چگونگی معماری این فضاها در کنار سایر عوامل آموزشی و پرورشی اثرات قابل توجهی بر فراگیران باقی می گذارد. کیفیت فضای معماری درمحیط های آموزشی، با تأثیر بر شناختهای حسی، فکری و ادراکی، میتواند نقش و عملکردی آموزشی ایفا نماید. بررسی ها نشان میدهد فرایند آموزش در تعامل با فضای باز، به دلیل فضاهای گردهم آورنده، امکان تمرین کار گروهی و مشارکت بیشتر دانش آموزان، انعطاف پذیری و امکان گسترش فضا میتواند در افزایش شوق یادگیری بسیار تأثیرگذار گردد.
 • افزایش یادگیری
 • تضمین سلامتی 
 • رشد و شکوفایی استعداد ها
 • تعامل بیشتر
مهد رنگین کمان کرمان
مهد رنگین کمان کرمان

اتاق بازی اختصاصی

بازی مهمترین فعالیت برای کودکان پیش دبستانی رنگین کمان است که بر رشد اجتماعی، عاطفی و شناختی کودکان تاثیر دارد و شادی و نشاط را درکودک ایجاد میکند. پژوهش حاضر با هدف بررسی بازی در دوران پیش از دبستان پرداخته است. روش تحقیق به شیوهی کیفی و از نوع تحلیل اسنادی است. در این زمینه مطالعات و منابع مرتبط با موضوع گردآوری شده و به ارایهی یافته های کیفی پژوهش پرداخته شده است. نتایج پژوهش نشان داد که بازی بر جنبه های مختلف زندگی کودک تاثیر میگذارد. بازی فرصتهایی برای کودک فراهم میکند تا مهارتهای حرکتیاش رشد دهد و سلامت جسمیاش را تامین کند. کودکان در بازی قدرت تخیل و خلاقیت خود را پرورش میدهند، مهارتهای اجتماعی و ارتباطی را یاد میگیرند و در اجتماع بزرگسالان جایی برای خود باز میکنند. کودک در بازی و با فرهنگ جامعه خود آشنا میشود و احساساتش را ابراز می-کند. بازی برای کودکان نقش درمانی دارد چون در بازی احساسهای آزار دهنده و مشکلات درونی خود را از طریق بازی بروز میدهند و از طریق بازی خود به حل آنها میپردازند.
 • توسعه فردی
 • ایجاد خلاقیت
 • افزایش هوش و تمرکز
 • تاثیر زیاد روانشناختی
مهد رنگین کمان کرمان

مهدکودک و پیش دبستانی رنگین کمان کرمان

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با تلفن گویای مرکز  رنگین کمان به شماره 28421077-021 تماس حاصل نمایید.